Miejski Dom Kultury „KOSZUTKA"

Informujemy, że z tytułu święta przypadającego 1 listopada (w sobotę)
w dniu 10 listopada (poniedziałek) Miejski Dom Kultury "Koszutka" będzie zamknięty.

Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb" już otwarty!
Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w naszych zajęciach!
w Miejskim Domu Kultury "Koszutka" filia "Dąb" w Katowicach przy ul. Krzyzowej 1.

Więcej szczegółów w zakładce "Filia Dąb"

Akademia Filmu

4 listopada (wtorek) godz. 17.00

Zapraszamy na spotkanie z organizatorami Festiwalu Filmów Niezależnych kilOFF. Piotr Gacek i Rafał Gralak od zawsze powtarzają, że film niskobudżetowy nie powinien być uważany za film niedoskonały. Wręcz przeciwnie - Film tworzony z pasją i na przekór przeciwnościom losu daje wyjątkową możliwość młodym i zdolnym artystom filmowym wyrażenia siebie i przekazania nam – odbiorcom, własnych niejednokrotnie poruszających wizji. Nie powinniśmy patrzeć na jego jakość, ilość klatek na sekundę, rozdzielczość czy ilość wybuchów. Niski budżet stawia autora w jednoznacznej sytuacji i daje mu tym samym pole do wybrnięcia z wielu ciężkich sytuacji tylko i wyłącznie za pomocą swojego własnego sprytu. I takie właśnie filmy chcemy przybliżyć naszym widzom. Bo kinematografia pokazuje rzeczywistość subiektywną, dlatego ilu twórców, tyle koncepcji świata. Film nie jest oderwaną konstrukcją lecz sztuką i powinien odzwierciedlać zmiany jaki w niej zachodzą. Twórca filmowy nie pozostaje obojętny na to, co dzieje się wokół niego, prowokuje, rozbudza, czerpie inspiracje i sam staje się inspiratorem. A widz, samym sobą, może się do tego przyczynić. W trakcie spotkania przewidziane są projekcje filmów. Prowadzenie Magdalena Pasternak. Wstęp wolny.

Koncert

11 listopada (wtorek) o godz. 17.00

Zapraszamy na koncert w ramach obchodów Narodowego Dnia Niepodległości w wykonaniu artystów IPiUM „Silesia” w Katowicach. Wstęp wolny.

Salon Artystyczny

"Spotkania z muzyką"
14 listopada (piątek) o godz. 17.00

„Spotkania z muzyką” Zapraszamy na spotkanie o muzyce Richarda Wagnera. Prelekcję wygłosi prof. Leon Markiewicz. W programie przewidziano również wysłuchanie wybranych dzieł Mistrza. Prowadzenie Barbara Surmanowa. Wstęp wolny.

III ŚWIĘTO STEPOWANIA

"Stepować każdy możę"
15 listopada (sobota)

Już po raz trzeci zapraszamy w dniu 15 listopada na wielkie taneczne wydarzenie – III Święto Stepowania, które w tym roku nosi tytuł: „Stepować każdy może”. Celem tego całodniowego święta jest popularyzacja stepowania wśród osób w każdym wieku. Stepowanie może być dobrą zabawą i wspaniałą rozrywką. Na zajęciach stepu można rozładować swoje emocje i nabrać dużo pozytywnej energii. W programie warsztaty stepowania prowadzone przez Anulę Kołakowską – tancerkę, choreografkę, założycielkę szkoły stepowania Tip Tap w Warszawie, parokrotną Mistrzyni i Wicemistrzyni Polski w stepowaniu. (10.00 grupa średniozaawansowana, 11.30 improwizacje 13.00 grupa początkująca). Natomiast o 16.30 występ pt. „Stepować każdy może”, na którym obejrzeć będzie można „Tap Dance Katowice”, „Tap Dance Junior”, „Tap Dance Club”, „My Tap” z Krakowa, „Zdrowo Stuknięci” z Wrocławia, „Tip Tap” z Warszawy i Prywatną Szkołę Baletową „Terpsychora” z Katowic. Więcej informacji stronie internetowej www.tapdance.katowice.pl i na facebooku: Tap Dance Katowice oraz u organizatora Monika Polan – Zbączyniak tel. 508 080 151, e-mail: tapdanceclub.katowice@gmail.com

Klub Podróżnika

18 listopada (wtorek) o godz. 17.00

„Wyprawa do Afryki Zachodniej” Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Kowalczykiem, geografem, podróżnikiem i fotografem. Spotkanie zatytułowano "Wyprawa do Afryki Zachodniej (Mauretania, Senegal, Gambia, Gwinea Bissau)" i będzie urozmaicone pokazem slajdów z podróży Gościa. Podczas spotkania usłyszymy o wyprawie, której celem było przemierzenie Afryki Zachodniej, poznanie życia, kultury i zwyczajów mieszkańców tej części świata. Usłyszymy o podróży przez 6 państw, której trasa wyniosła około 5 tysięcy kilometrów. Piotr Kowalczyk podróżował lądem, jadąc jak powiada - czymkolwiek- łapiąc autostopa, płynąc łódką canoe, promem, rowerem, bush taxi czy wreszcie - ciężarówką z bananami. Założeniem było poznanie mieszkańców, podróżowanie z nimi, czasem mieszkanie u nich ( np. u rodziny mauretańskiej, w slumsach Dakaru czy w wiosce w Gwinei). Podróżnik dotarł do miejsc, w których biały człowiek wywołuje zdziwienie, a ludzie są gościnni i bezinteresowni, gdzie czas się zatrzymał. Spotkanie poprowadzi Gabriela Łęcka (wstęp wolny).

III Konferencja
Oczy Otwarte

21-22 listopada

Stowarzyszenia Zdrowia i Rozwoju oraz MDK "Koszutka" Serdecznie Zapraszamy
do Katowic na dwudniową imprezę non-profit
Przyjdź koniecznie, poznaj wykładowców, weź udział w ciekawych warsztatach.
A wszystko po to, by nasze życie nabrało barw i głębszego sensu, aż do końca jego dni
Poznaj program i Zarejestruj się na stronie
O uczestnictwie w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej na: stronach:
www.szir.weebly.com
www.universytet.weebly.com

Ze zdrowiem na Ty

"Jak pokonać stres?"
24 listopada (poniedziałek) o godz. 17.00

„Jak pokonać stres?” Zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Gibasem, socjologiem i trenerem, autorem książki „Pokonaj stres z Kaizen”. Jarosław Gibas przekonuje w swej książce, ze stres jest jak groźne dzikie zwierze. Atakuje niespodziewanie i potrafi wyrządzić wiele szkód. Konsekwencje jego dłuższego działania odbijają się na naszym zdrowiu. Uważa się dzisiaj, że spora część nie urazowych hospitalizacji ma swoje źródło właśnie w stresie. I chociaż nie da się stresu całkowicie usunąć ze swego życia, to - podobnie jak w przypadku dzikiego zwierzęcia - da się go oswoić. Na tyle okiełznać, by nie wyrządzał nam już krzywdy. Jak to zrobić? Jedną z metod proponuje Jarosław Gibas. Podczas spotkania będzie można nie tylko o tym posłuchać, ale dowiedzieć się między innymi jak zmierzyć się ze stresem i jak go pokonać. Spotkanie poprowadzi Gabriela Łęcka. Wstęp wolny.