Miejski Dom Kultury „KOSZUTKA"

Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb" już otwarty!
Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w naszych zajęciach!
w Miejskim Domu Kultury "Koszutka" filia "Dąb" w Katowicach przy ul. Krzyzowej 1.

Więcej szczegółów w zakładce "Filia Dąb"

Salon Artystyczny

"Nie tylko włóczykij"
2 grudnia (wtorek) godz. 17.00

Zapraszamy na spotkanie, które tak zatytułowane z pewnością nie pozostawi nikogo obojętnym. Wzbudza zaciekawienie i zmusza do rozważań nad interpretacją tego zagadkowego tytułu. Gościem salonu będzie znany i lubiany aktor – pochodzący ze Śląska i mocno z regionem kojarzony i to nie tylko z genialnych ról w katowickim Teatrze Korez. Bogdan Kalus opowie między innymi o swoich kreacjach scenicznych, rolach filmowych, dzięki którym stał się rozpoznawany w całej Polsce, a także przywiązaniu do rodzinnych stron, w które zawsze z sentymentem powraca. Spotkanie poprowadzi Hanna Grabowska-Macioszek. Wstęp wolny.

Koncert

7 grudnia (niedziela) o godz. 17.00

Zapraszamy na koncert niedzielny z cyklu „Muzyka – moja miłość” w wykonaniu: Beaty Warykiewicz-Siwy – skrzypce, Michał Siwy – skrzypce, Katarzyna Makowska – fortepian. W programie: G. F. Haendel - „Arrival of the Queen of Sheba” from „Salomon” (transkrypcja na dwoje skrzypiec i fortepian Watson Forbes); A. Corelli - Sonata triowa da chiesa op. 4 nr 2 Grave, Allegro, Grave, Vivace; D. Szostakowicz – „Pięć utworów na dwoje skrzypiec i fortepian, Prelude, Gavotte, Elegy, Waltz, Polka; B. Bartok - Duety na dwoje skrzypiec: Dancing song, The bagpipe, Rumanian whirling dance, Walachian dance, Scherzo, Arabian song, Pizziccato, Transylvanian dance, I. Albeniz - Malaguena op. 165 nr 3 (transkrypcja na dwoje skrzypiec), J. Brahms - Tańce Węgierskie: Nr 1 g-moll, 2 d-moll, 5 g-moll, 7 A-dur, 8 a-moll (transkrypcja na dwoje skrzypiec i fortepian) . Wstęp wolny.

Salon Artystyczny

"Warto znać tego Artystę".
8 grudnia (poniedziałek) o godz. 17.00

Dobrym zwyczajem Salonu Artystycznego na Koszutce jest przedstawienie nowego dyrektora Teatru Śląskiego – Roberta Talarczyka - aktora, reżysera, adaptatora, konferansjera, piosenkarza. O drodze twórczej, szerokich zainteresowaniach artystycznych, o różnorodnych wcieleniach aktorskich i reżyserskich, o pasjach i współpracy z krajowymi i zagranicznymi aktorami rozmawiać z Naszym Gościem będzie Rena Rolewicz. Zapytamy również o plany repertuarowe i następne sezony, o nowe formy parateatralne i plany trzech scen teatru. Wstęp wolny.

Spotkanie opłatkowe

15 grudnia (poniedziałek) o godz. 17.00

Jak co roku czekamy niecierpliwie na spotkanie opłatkowe na Koszutce. Nastrój świąt już dojrzewa, stajemy się lepsi, serdeczniejsi i cieszy nas każdy miły odruch. Pamiętamy klimaty poprzednich spotkań i z niecierpliwością czekamy na nowe. W tym roku zasiądzie za wigilijnym stołem rodzina Ireneusza Dudka (znanego bluesmana, organizatora Rawy Blues) oraz corocznym zwyczajem ks. prałat Stanisław Puchała. Czekamy również na ciekawe przesłanie na Nowy Rok naszego Honorowego Gościa ks. prałata Stanisława Puchały. A może zabierze gitarę i zaśpiewa piękne piosenki ze swojej autorskiej płyty? A potem kolędy, kolędy… i dzielimy się opłatkiem. Może tym razem coś drgnie w naszych sercach? Może urodzi się nowa nadzieja? O drodze twórczej, działaniach popularyzatorskich i pasjach z Gośćmi oraz osiągnięciach artystycznych rozmawiać będzie Rena Rolewicz.