terminarz dnia 06.10.2023

Światło, muzyka, akcja. Wystawa fotografii koncertowych Sławomira Dudy.

Miejsce: Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb", ul. Krzyżowa 1, Katowice
Kategoria: Otwarta Galeria ZA SZYBĄ
Data: 2023-10-06
Otwarta Galeria ZA SZYBĄ / 2023-10-06

Światło, muzyka, akcja. Wystawa fotografii koncertowych Sławomira Dudy.

Sławomir Duda - fotograf z kilkuletnim doświadczeniem artystycznym. Absolwent kursu Związku Polskich Artystów Fotografików. Ukończył Uniwersytet Śląski na kierunku filologia polska. W swoim portfolio posiada zdjęcia z koncertów zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów, takich jak:

Depeche Mode, Iron Maiden, Red Hot Chili Peppers, Iggy Pop, The Cure, Peter Gabriel, Robbie Williams,  Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Hania Rani, Wojciech Mazolewski, Anna Maria Jopek, Katarzyna Nosowska, Beata Kozidrak, Voo Voo, Mrozu, T.Love, Błażej Król, Kaśka Sochacka, Ralph Kaminski, Artur Rojek czy Kayah & Bregović.

Fotografował koncerty w największych salach koncertowych w Polsce, m.in. w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, jak również na PGE Narodowym, Tauron Arenie, Arenie Gliwice czy Spodku. Był również akredytowanym fotografem takich wydarzeń, jak Gala Fryderyki 2023, Męskie Granie, Fest Festival czy Tauron Nowa Muzyka.

Oprócz koncertów, zajmuje się także fotografowaniem na planach teledysków oraz tworzy sesje okładkowe. Na co dzień współpracuje z ogólnopolskim portalem muzycznym All About Music

Kiedy

• wystawa: 2.10 - 31.10